Toprağın Faydaları

Toprağın önemini çiftçiye sormamız durumunda toprağın bir yaşam gelecek olduğunu bize anlatacaktır.

Toprak insan hayatının her alanında önemlidir. Beslenmemizden yaşamımızın doğru şekilde devamı için gerek görülür. Toprak sadece insanlar için değil tüm insanlık için gerekli olduğudur. Bitkiler topraktaki su madensel mineralleri emerek büyüme geliştirme gösterir. Otçul hayvanlar insan yaşamının sürdürülmesinde gerekli olduğudur. İnsanlar ve hayvanlar dolaylı olarak ihtiyaçlarının bütün kısmını toprak sayesinde karşılar. Yetişen bitkilerden çeşitli yiyecekler elde edilir, canlılar beslenmelerini karşılar. Bizim en temel yaşam kaynağımızı oluşturanın toprak olduğunu görebiliriz.

Doğal olarak zenginliğimizi oluşturan ormanlar, bitkiler, evcil ve yabani hayvanlar yaşamımızı oluşturanlardır. Toprak sayesinde tüm ihtiyaçlarımız karşılanır. Canlılar beslenerek gelişme gösterir bizde onların etinden sütünden faydalanmamızda mümkün bir şeydir.

Toprak yeryüzünün örtüsü gibi görülür. Her şeyin başı toprakta başlamıştır nasıl insanoğlu çamurdan yaratıldıysa bizde öyleyizdir. Gideceğimiz yerde toprak olması ihtiyaçlarımızı belirler. Milyonlarca yıldır insanların ihtiyacı olan mineral ve bakterileri kendi içinde barındırır. Toprağın doğadaki her şeyle ilişkisi vardır. Toprak olmadan bir yaşamın olmayacağı gibi bizim için en gerekli olan oksijen, su gibi kaynakları da toprak sayesine karşıladığımızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir