Toplumun Gelişmesinde Sanat mı Yoksa Bilim mi Daha Önemli

Topluma yol gösteren iki unsur vardır tarihini kültürünü tanıtan sanat, geleceğini ve bilgisini anlatan bilimdir. İkisi de toplumun yükselerek belirli noktalara gelmesi için gerekliliktir. Sanat ile uğraşan kişiler insanlara hobi göstererek yaratıcılıklarını sergilemiştir. Bilim ile uğraşılması ise insanların hayatlarının gelişerek ilimin yolunu aydınlatmasını sağladı. Teknolojimiz bugün bu hale gelmesini sağlayan teknoloji olmuştur.

Toplum kültürel bakımdan gelişmesini sanata borçlu olur, teknolojik medeniyet olarak ise bilime gereksinim duyar. İkisi birbirlerini tamamlar bilim olup sanat olmasa eğer insanlar robotlaşmış olarak yaşar. Sanat insanlara duygu değer katar.

İkisinin arasında oldukça ince bir çizgi vardır. Bu zamana kadar birbirlerini daima tamamladılar. Kültürel bakımdan sanatın değeri daha yüksektir.

Eski dönemlerin hatıralarını hatırlarını yaşamlarını görmek için sanatla öğreniriz. İnsanlar yaşamlarını hayvanlar ile iç içe yaşayarak devam etmişlerdir. Mağaralarda yer alan çizimlerden dolayı bunu anlayabiliyoruz. Sanat insanoğlunun yaratılışı ile ortaya çıkmıştır. Sanat eserleri geçmiş tarihin en güzel aynası olarak bizlerin gelişmesini sağlamıştır. Geçmiş dönemlere ait bilgileri ulaşıp aydınlatılmasında sanat eserleri rol üstlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir