Toplum Sorunları Nelerdir

Sosyal olan insanlar toplum olarak bir arada yaşamaya ihtiyaç duyarlar. Toplumsal yaşamlar dahilinde beraberinde sorunları getirir. Bunlar çevresel, ailesel, ekonomik sorunlardır. Yaratılan sorunların önlenmesinde kamu kurumları ve çözümcü insanlara ihtiyaç duyulur. Sorunların önlenmesi için insanların bir arada olup bunlara müdahil olabilmeleri gerekmektedir.

Çevresel olarak bir arada yaşamın getirdiği çeşitli çevre kuralları vardır. Çevre kurallarına uyum sağlanarak önüne geçilebilir. Bilinçli bir toplum olunduğu sürece çevre kirliliğinin önüne geçebilecek. Okullarda verilecek ufak seminerler sayesinde çocuklar henüz yetişme çağında benimseyebilir. Çevreye karşı duyarlı olup gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmalıyız.

Aile içersinde artan şiddet çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Örnek anne baba profilinden çıkan ebeveynler artık çocukları için olumsuz örnek teşkil etmektedir. Büyüdüğü zaman olumsuzluklar sonucunda toplum içersinde zararlı hale dönüşebilirler.

Ekonomik olarak işsizlik ve haklarının az olmasından dolayı insanların yetişmesi minimum seviyesindedir. Ortaöğretim ve yükseköğretim düzeylerinde ailenin bütçesi yetersiz olduğundan dolayı geleceğe ışıkla bakılması önleniyor. Öğrencilerin başarılarını sağlayarak onlara maddi destek olunması gerekir, burslu şekilde destek alan öğrenciler önemli noktalara kadar yükselebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir