Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir

Yaşantımızı devam ettirmek için gereksinim duyduğumuz her şeye temel ihtiyaç denir. Bunlar insan, hayvan gibi bir çok canlı türünün gereksinim duyduklarıdır. İnsanların yaşamını sağlıklı şekilde devam ederek sosyal bir birey olmalarını sağlamaktadır.

Tehlikelerden korunup yaşantımızı devam ettirebilmek için barınma ihtiyacı duyarız. Bunlar çevremizde evler, binalar, çadırlar, barınaklardır.

Vücudumuzun faaliyetlerini sağlıklı şekilde yürütebilmesi için yiyecek ve suya ihtiyaç duyar. Olmazsa olmazlarından olup mutlaka karşılanması gereken en önemli temel ihtiyacımızdır.

Sosyal olduğumuzdan dolayı arkadaş edinmeye gereksinim duyarız. Bunları karşılayamadığımız zaman psikolojik olarak etki altında olduğumuzun göstergesidir.

Uyku ve dinlenme günlük yaptığımız işlerden sonra vücudumuz eski dinçliğini geri kazanması için gereklidir. Dinlenerek kendimizi toparlayabiliriz.

İhtiyaçlarımızı karşılamak adına paraya gereksinim vardır. Alışveriş ve ihtiyaçların giderilmesi konusunda temel ihtiyaçlarımızda ikinci sırada gösterilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir