Televizyon İzlerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Televizyon izlerken dikkat edilmesi bazı durumlar olmaktadır. Günlük hayatımızın en çok sevdiğimiz teknolojik araçlardan olan televizyonlarda hangi hususlara dikkat edip nasıl hareket etmeliyiz bu konular hakkında neler yapabileceğimizi öğrenelim.

Televizyonlar en az 2-3 metre kadar uzaklıktan seyredilmesi gerekmektedir. İzlenen programlar yaşlara uygun olup şiddete yönelik içeriklerden kaçınılmalıdır. Çocuklar izledikleri dizi ve filmleri kendilerine örnek alarak sosyal hayatta farklı karaktere bürünebilirler. Televizyon başında fazla zaman geçirmekten kaçınılmalıdır, onun yerine sosyalleşme yönünden hareketlilik yapılarak yeni projelere katılmanız gerekmektedir. Olumsuz yönden hayatınızın bir çok alanını etkileyecektir. Reklamların yanıltıcı olabileceğini hesaba katarak işlem yapmamız gereklidir. Reklamlara fazlasıyla inanmamız sonucunda dolandırılma ve hayal kırıklığına sebep olabilir. İzlenecek yayınların yaşımıza uygun ve ahlak bilgimizi bozmaması gerektiğidir.

Yapılan yayınların psikolojik olarak bizi etkilemesine izin vermemeliyiz. Zengin ve başarılı hayatı göstererek bizi zenginliğe ulaştırması için çeşitli yollara başvurmamuza sebepte olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir