Teleskop Olmasaydı Ne Olurdu

Teleskopun Hayatımızdaki Yeri Kısaca, Teleskop Olmasaydı Kısaca insan hayatını gördüğü her şeyi merak etmekle geçer bunlardan biriside uzay olmaktadır. Geceleri parlayan yıldızlar ve ay bizi ısıtan güneş hep merak sorusu olup dev teleskoplar sayesi hakkında bilgi edindik.

Teleskoplar ile birlikte hayatımızda bir çok şey değişmiştir. Önemli bir yer sahibi olduğu gibi gök bilimine katkılarda bulunup uzay araştırmalarının olmasını sağlamıştır. Uzayda yer alan gezegenler ve madde kütlelerin gözetlenmesi oluşabilecek herhangi tehlikelerin farkına varabilmemiz için gereklidir. Uzayda bulunan her şey gözetlendiği gibi hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Teleskopların varlığı olmasaydı insanoğlu hayatı boyunca uzayı merak edecekti. Gökcisimleri sorup soruşturulacak orada hayatın ötesinde yaşamların olduğu düşünüldüğü gibi ne olduklarını asla bilmeyeceklerdi. Uzay görülmediği takdirde bize yaklaşan tehditlerin farkına varıp daha önceden tedbirimizi dahi alamazdık. Astronomi ile birlikte uzay araştırmaları yapılmayacağı gibi gökbilimi dahi olmazdı. Samanyolu galaksisini bilmediğimiz gibi dünyanın hareketi dahi bizi etkileyecekti. Uzayla ilgili bildiğimiz şeylerin ispatı olmayacağından dolayı yaşamımız boş bir hayattan ibaret olacaktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir