Teknoloji Nedir Kısaca

Teknoloji, elektrik enerjisi ile çalışan daha çok mekanik alet ve araçların icadının gelişmesidir. İnsanların hayatının her alanında kullanılabilmektedir. İnsanlık tarihi için önemli yere sahiptir. Bilim ve mühendislik alanlarında geliştirilen çalışmalar olmaktadır. İnsanlara hizmet verecek olan araç ve gereçlerin kullanımı ile etkisini gösterir. Teknoloji günümüzde paylaşımı etkin kılan aletlerden oluşur.

İnsanların hayatını kolaylaştıran icatların üretilmesi ile başlar. Teknoloji sayesinde insanlar gelişme göstererek icatlar üretmeye başlamış, insanların hayatını kolaylaştıran mekanikler elde etmişlerdir. Yapılan işler daha kolay yapılır olmuş, televizyon, radyo, internet gibi kitle iletişim araçlarının gelişmesi sağlanmıştır. Dünyada olmayan mekanik aletlerden üretilen aletler teknoloji ürünleridir.

Ürünlerin gelişmesi ve kalkınması birer teknoloji parçasıdır. Teknoloji insan hayatını kolaylaştırdığı gibi bilgi alışverişini geliştirir, insanlığın gelişmesinde katkı da bulunan üretilen araçlara denir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.