Tarihi Eserleri Korumak Yurttaşlık Görevidir Konulu Kompozisyon

Tarihi eserler ülkenin sahip olabileceği kültürel eserlerin parçasıdır. Geçmişimizin izlerini taşıyarak topraklarımızda varlığını göstermektedir. Medeniyetlerin izleri tarihi eserlerimizde gizlidir. Eserlerin korunması kuşaktan kuşağa taşınmasında biz gençlerin görevi büyüktür.

Tarih bilinciyle büyüyen insanlar geçmişin izlerini taşıyan eserlerin korunması gerektiğini de bilir. Toplumların kendi geçmişlerini bilmeleri geleceklerini görmelerini sağlar. Tarih bilinciyle birlikte maddi unsurları bilerek öyle hareket ederler. Bir ulusun milletin en değerli tarihi geçmişi olmaktadır. Gelecek tarihi eserler sayesinde ülkemizin zenginliği korunmuş olur. Ulusun kültürel zenginliğinin bütünü tarihi eserlerinde saklıdır. Bugün Osmanlı dönemine ve Atatürk’e ait tarihi eserleri görmek geçmişimizi tanımamıza yardımcı olmaktadır.

Turizm açısında da önemlidir. Tarih görmek turistlerin bunları görerek şahit olmalarını sağlamaktadır. Ülke ekonomisinde oldukça önemli değerlere sahiptir. Tarihi eserlerin maddi boyuttan daha çok manevi boyutları önemlidir. Tarihi eserler ülkemizde turizm açısından değer katarak kültür başkenti olmasını sağlamıştır. Tercihlerimiz eserlerimiz olarak geleceklerimiz olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir