Sınav Öncesi Okunacak Dua ve Anlamı

Sınava girmeden önce öğrenciler inanışları doğrultusunda heyecanlarını yenmek ve başarılı geçmesi adına dua okurlar. Sınavdan önce dualar sayesinde sınavınız başarılı ile geçeceği gibi yüksek not almanız kaçınılmaz olmaktadır. Sınava girmeden önce tekrarlayacağınız dualar sayesinde başarıya ulaştığınız gibi heyecanınızı ortadan kaldırmış olacaksınız.

Sınava girmeden verdiğimiz duayı 7 kez okunması gerekmektedir. Ardından sınava gönül rahatlığı ile girerek başarıya ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. Ve takdıy lenaa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunaa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.

Duanın manası;
Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve felaketlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir