Sevgi ve Saygı Denince Akla Ne Gelir

Sevgi denildiğinde ilk akla gelen merhamet ve bağlılıktır. İnsanları bir arada tutan ve huzurla yaşamalarını sağlayan sevgi ve saygıdır. İnsanların birlik içine olmalarının en büyük değeridir. Birlikte yaşamamıza rağmen saygı duymazsak eğer sorunlar yaşayarak sıkıntılardan kurtulamayız.

Sevgi ve saygı açılmayacak kapıları sonuna kadar açar. İstediğimiz zaman güzelce kullanılması sevginin değerini gösterir. Saygılı olmak saygı kazanmaktır. Karşımızdakine nasıl davranırsak eğer oda bize öyle davranır. Tüm canlılar saygıyı ve sevgiyi hak ettiğini asla unutmamalıyız. Sevilen ılımlı olmak değer kazanmamıza yardımcı olur. İnsanların birlik ve beraberlik içinde yaşamaları için bunlar gereklidir. Sevgi gösteren birisine sevgi göstererek saygı duymalıyız. Karşılıklı olarak değerler gösterirsek eğer değer görürüz.

Toplumların gelişerek birbirlerine karşı sevgi göstermeleri gerekebilir. Sevgi gösteren insan saygıyı da kazanarak rahat yaşam sürdürebilir. Medeniyetlerin önemli yerlere ulaşmasında insanların birbirlerine karşı olan sevgileri ön plandadır. Saygı duyan milletler kalkınarak gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.