Şehit Ömer Halis Demir’e Mektup Örneği

Şehitlik bir insanın ulaşabileceği en yüksek mertebedir. Bu nedenle şehitler ölmez, sonsuza dek kalbimizde yaşar. Şehitlerin yaşadığı ve rızıklandırıldığı haber verilmiştir. Peygamber (a.s.)’a komşu olmaktadırlar.

Şehit Ömer Halis Demir Ağabey

15 Temmuz Türk milleti için dönüm noktası olmuştur. Kahramanlıkların yazıldığı bir günde ülkemiz işgal altındaydı. En yakınlarımız olan hain askerler tarafından topraklarımız işgal edildi. Tanklarla silahlarla üzerimize geldiler, göğsümüzü siper ettik dursun bu hayasızca akın dedik. Şehitlerimiz oldu ama bazı şehitlerimiz sen gibi kahramanlık destanı yazdılar. Çanakkale savaşında Seyit Onbaşı gibi sende kaderimizi değiştirdin. Görevinin sonunda şahadet olacağını bilerek emri yerine getirdin. Yüreğindeki vatan aşkını hepimiz kalplerimizde hissettik. Seninle bir bütün olduk, sen ulusumuzu kurtardın. O gün kritik görevlerden biri sana verilmişti. Vatan hainlerini durdurmak, hain planlarını bozarak onları bozguna uğratmak. Sen alnının akıyla görevini yerine getirdin, şahadet şerbetini içmiştin. Şehidimiz olarak sonsuza dek kalbimizde olacaksın. Asla ama asla unutulmayacaksın.

Sıktığın kurşun, ihanetin bedeliydi. Yediğin kurşun bizim göğsümüzdeydi. Bizde sen gibi her şeyi göze almıştık. Hayatın zorluklarını biliyorduk ve yaşamlarımıza öyle devam ettik. Tankların önündeydik asla bırakmadık. Vatan uğruna verilecek canımız vardı, onuda severek vermeye razıydık. Biz seninle gelecek sahibi olduk, huzura kavuştuk. Sen ve senin gibi kahraman şehitlerimizi asla unutmayacağız. Kalbimizde yaşayacaksın şehidim, seninle birlikte kahramanlık destanları yazıldı. Seni asla unutmayacak Türk milleti sonsuza dek kalbimizde yaşayacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.