Sanayi İnkılabı Nedir

Sanayi İnkılabı Kısaca Nedir, Sanayi İnkılabı Hakkında Bilgi dünya için bir gelişimin simgesi olup teknolojiye yönelik yatırımlar her geçen saniye daha çok artmıştır.

Avrupa’da gerçekleşen Rönesans ve Reform hareketlerinin sonucunda gelişimin simgesi olmuştur. Sanayinin gelişimi ile birlikte üretim alanında icat, teknik, buluş, endüstri gelişim göstererek yatırımların oranı artmıştır.

İlk olarak 18. yüzyılda ortaya çıkıp zamanla makineleşme ile birlikte hareketler daha çok hızlandırılmıştır. Yeni bir devrim ile birlikte gelişen ülkeler makinelere ihtiyaç duymaya başladılar. Sanayinin gelişimine ne büyük buhar gücü yardımı ile çalışan makinelerin etkisi gösterilmiştir.

Neden olarak Reform ve Rönesans hareketinin sonucunda özgürlüğe kavuşulmuş oldu. Bilim teknik ve teknolojiye yönelik icatların yapılması Avrupalı devletlerin zengin olmalarını sağlamıştır. Sömürgecilik dünya geneline kısa sürede yayılırken misyonerlik işleri de etki gösterdi. Güçlenen devletler hakimiyeti her geçen dakika daha çok artış göstermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir