Sanayi Atıklarının Çevreye Zararları

Sanayi atıklarından dolayı çevresinde bulunan canlıların yaşamını tehdit ediyor. Uzun yıllar boyunca atıkların belli bir noktada toplanması toprağın verimliliğini kaybetmesine neden olur. Topraktaki bitki örtüsü zarar görür ve yok olur. Bölgede yaşayan canlılar hayatını kaybeder. Canlıların dengesi bozularak etkilenirler. Rüzgar ve yağmurdan dolayı atıklar dağılarak çevrelere yayılır. Olduğu yerde kalmadığı gibi çevrelerini etkiler.

Bölgede çevre sorunları görülür. Eko sistemlerin etkilenerek dolayısıyla insanların hayatlarını tehdit eder. eko sistemde tahrip ve biyolojik zenginlikler etkilenir.

Atık maddeler başlıca çöp, kimyasal ve zehirli atıklardır. Sanayi atıklarının çevreyi nasıl etkilediğini fark edebiliyoruz. Havanın kirli olması, gökyüzünün kirli görünmesi, toprakların verimsizleşmesi, içme sularının tadının değişmesi çevre kirliliğinden kaynaklanıyor. Bunları dünyamızda sebep olan sanayilerin çalışmaları ve üretimleridir.

Dünya yaratılırken belli bir düzende yaratılmıştır. İnsanoğlu dünyanın dengesine zarar vermek için bir çok şey yapmıştır. Sanayiler ve teknolojinin gelişimi beraberinde zarar getirdi. Canlıların yaşamları etkilendiği gibi insanların genlerinde de değişiklik görülmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir