Sabreden Derviş Muradına Ermiş İle İlgili Kompozisyon

Sabretmek oldukça erdemli davranışlardandır. Her insan sabırlı olamayabilir. Kişilere özgü duygular ve başarılardan sayılır. İnsanların azimli ve kararlı olmasının yanı sıra sabırlı olması gerektiği daima vurgulanır. Sabırlı insanlar bilir ki ulaşmak istedikleri kendilerine geleceğidir. İnsan istesin ve sabretsin o istediği kendisine çok daha fazla yaklaşacaktır.

İnsanların karşılaştığı sorunlara karşı mücadele etmesini bilmesi gerekiyor. Azmettiği gibi sabrından taviz vermeden beklemelidir. Sabırlı olan kişi bilir ki bunun sonu mutluluktur. Her şeyi daha iyi yorumlayabilme kabiliyeti sağlanır elde etmek istediğini daha iyi anlar. Nitekim insanlar sabretmekte oldukça zorlanırlar. İnsanlar boylarını aşan sorunlarından üstesinden de hep sabırla gelmiştir. Yaşayacakları zorlukları arkalarında bırakacaklarını bilmeleri mücadelelerini kolaylaştırarak istedikleri hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmuştur.

Zor günlerde şikayet ve sitem etmek yerine sabırlı bir şekilde beklemeliyiz. Gün doğmadan neler doğar sözünü asla unutmadan sabrımızı asla yitirmemeliyiz. Allah’tan umut kesilmeyeceğini herkesin bilmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir