Renkler Olmasaydı Hayatımızda Neler Değişirdi

Siyah beyaz olsaydı her şey nasıl yaşayabileceğimizi hiç düşünüz mü? Çevremizdeki insanlar, gökyüzü, bulutlar, su, ateş, çiçekler, hayvanlar, toprak her şey tek renkte olsaydı nasıl yaşayabilirdik. Çevremize baktığımız zaman her şeyin ne kadar sıradan olduğunu görürüz. Hiç bir şeyin değeri kalmadığı gibi her şeyin aynı olduğunu görmekteyiz.

Çevremizdeki maddeleri birbirlerinden ayırt edemeyiz. Hepsinin rengi aynı olacağından dolayı anlamakta zorluk çekeriz. Bize güzel gözüken her şey değerini kaybeder. Anlamsız bir dünyada yaşam süreriz. Ayırt edemediğimiz gibi canlıların tehlikeli olup olmadığını dahi anlamayız. Bize zarar verebilir yada vermez bunu anlamak haylice zor olacaktır. Yediğimiz yemeklerden içtiğimiz suya kadar hiç birini birbirlerinden ayırt edemezdik. Hayatımızın zorlukları daima peşimizde olurdu. Yaşamımız zorluk, mücadele içinde geçecektir.

İnsanlara merhameti ve şefkati veren değerler tamamen kaybolmuş olur. İnsanların yaşama hevesleri kaybolduğu gibi hoşgörü, yardımseverlik göstermezler. İnsanlara sevgiyi tattıran çevresindeki güzelliklerdir. Bunları bilmediğimiz sürece sevmek çok daha zor olurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir