Polis Koleji Hangi İllerde Var 2014-2015

Polis Koleji Hangi İllerde Vardır 2014 2015, Polis Koleji Olan İller 2015 iki yerde bulunmaktadır. Polis olmak isteyen kişilerin belirtilen iki okulda görev alabilirler bunlar şöyle:

Polislik mesleğinin düşünen öğrenciler için ülkemizde iki yerde bulunmaktadır. Bunlar Ankara ve Bursa polis kolejleri olmaktadır.

Ankara polis kolejine girmek için iyi derecede eğitim almanız gerekecektir. Atatürk’ün direktifleri doğrultusunda 1938 yılında kurulup faaliyete geçmiştir. Yabancı dil gereksinimi ihtiyacı bulunmuştur. 2005 yılı itibari ile birlikte ortaöğretim öğrencilerinin kurumdaki hazırlık sınıflarına dahil olabilecekler. Polis Koleji Müdürlüğü’nde hazırlık sınıfı kaldırarak toplam 4 yıl eğitime geçilmiştir.

Çocuğunuzun polis olmasını isteyen anne ve babalar için Ankara veya Bursa’ya taşınmaları gerekebilir. Hazır iş olduğu gibi devlet bünyesinde kamu güvenlik görevi olarak işine başlayabileceklerdir. Yetişen çocuklar performanslarına göre kademeli olarak komiser amirliğe ve emniyet müdürlüğüne yükselerek vali dahi olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir