Peygamberlere İnanmakla İlahi Kitaplara İnanmak Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır

Her dinin ilahi kitabı olup içinde emirler, yapıp yapmamaları gereken bilgiler yer almaktadır. Dinlerine göre insanların uymaları gerekenler olup sevap ve günah belirlenmiştir. Tüm insanlık için insanlığı birbirlerine katmıştır.

Dini kitapların bazıları indirilirken kavme göre Peygamberler gönderilerek kitaplar Allah tarafından kendilerine gönderilmiştir. İlahi kitaplar peygamberler aracılığı ile insanlara iletilmiştir. Dinlerine göre emirleri içinde yer alarak yapıp yapmamaları gerektiğini anlatmıştır.

Allah kullarına emir ve yasaklar vererek uzak durmaları gerektiğini anlatmıştır. Yasakları kutsal kitaplarda anlatılmıştır. İlahi kitaplar indirilirken aynı zamanda peygamberler aracılığı ile anlatıldı. Peygamberler ilahi kitapları en iyi bilen kişiler olup uymaktadırlar.

Peygambere inanmak, ilahi kitaplara inanmaktır. Allah kullarına emirleri ve yasakları verirken peygamberlerine inanmaları gerektiğini de belirtmiştir. İlahi kitaplar bizlere Peygamberlerimiz aracılığı ile indirilmiştir. Biz peygamberlere inanıyorsak ilahi kitaplara da inanmamız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir