Önsöz Nedir Nasıl Yazılır Kısa

Önsöz Örnekleri, Önsöz Nasıl Yazılır Kısaca

Önsöz, yapılan çalışmalar ve yazılan bir kitap için onu farklı bir şekilde tanıtımı yapmak için görüşlerinin bildirildiği yazıdır. Önsöz günümüzde kitaplarda daha çok görülür ana fikir olarak düşünülmesine imkan sağlar. Düşünceler ve tarzlar anlatılabilir.

Önsöz söz hakkı verilen kişiler tarafından yazılır bunlar için kaynak, yardım alınan kişi, çalışmanın okutulduğu insan gibi bunların fikirleri sorularak yazılması olabilir. Yardımcı olan kişilere teşekkür adına yazılır.

Önsöz Örneği

Çalışmada, genel ağdaki Türkoloji ile ilgili ağ sayfalarının taranması ve bu ağ sayfalarından Türkçe, Türkçenin Grameri, Türk Lehçeleri, Türkçenin Dönemleri, Türkçenin Sorunları gibi, alana yönelik verileri bulunan ağ sayfalarını ve yine alana yönelik bilgisayar yazılımlarının bulunduğu ağ sayfalarını tanıtmak, duyurmak amaçlanmıştır.

Çalışmamın not için değil, öğrenmek için olduğunu idrak ettiren değerli hocam Prof. Dr. İbrahim Şahin’e, aramızda mesafeler olmasına rağmen e-posta ile bana destek olmaya çalışan değerli hocam Doç. Dr. Mehmet Kara’ya ve benden yardımlarını, desteğini, sabrını ve bilgisini esirgemeyen değerli hocam Yard. Doç. Dr. Ahmet Karadoğan’a teşekkürü bir borç bilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir