Öğretmenlik Mesleği Neden Kutsal Bir Meslektir

Öğretmenlik Mesleği Nende Kutsaldır, Öğretmenlik Mesleğinin Kutsal Sayılmasını Açıklayınız

Öğretmenlik denilince akla kutsal mesleklerden birisi gelir. Önemli meslekler grubuna dahil olan öğretmenlik cumhuriyet tarihinin en önemli mesleğidir. Günümüzde değerini yitirse dahi halen ihtiyaç tamamen gereklidir. Başöğretmen olan Atatürk öğrencilerine öğrettiği bilgiler dahilinde ülkemizin dört bir yanına gönderilerek yeni öğretmenler yetiştirmesi için çalışmalarda bulunmuşlardır. Okuma yazmanın hiç olmadığı ülkemizde bugünkü haline gelmesinin temeli öğretmenlerimizdir.

Öğretenler karşılık beklemeden sahip olduğu bilgileri yeni nesillere aktarma konusunda büyük çalışmalarda bulunmuştur. Öğretmenlerin çalışmaları ile birlikte bizlere harcadığı zamanlar onların sahip olduğu öğretim duygusudur. Yaptıklarının karşılığı hiçbir şekilde ödenmez. Öğretmenler fedakar olup her zaman bize yardımcı olup gerek anne veya baba görevi üstlenirler. Evimizden daha çok okulda zaman geçiririz ailemizden daha yakınlardır.

Kutsal bir mesleğin hakkı hiçbir şekilde ödenmez. Onları yaptıklarına karşı mutlu etmek istiyorsak çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz. Yapılanların hiç hakkı ödenmez değerli öğretmenlerimiz başarılı olmamız durumunda mutluluk duyarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir