Neden İbadet Ederiz

Kainatın yaratıcısı olan Allah’a şükranlarımızı sunmak için ibadet ederiz. İnançlarımız doğrultusunda bize verilen yaşam, sağlık, nimet ve Allah rızasını kazanmak için kişiler ibadetini yerine getirir. Her şeyin yaratılmasının bir sebebi vardır, ibadetler yerine getirilerek sunulur. Melekler, cinler, insanlar Allah’a ibadet ederek tesbih etmektedirler. Emir ve yasaklarına uyarak ibadetlerini yerine getirirler.

Akıl yaşına ulaştığımız andan itibaren Allah’a karşı ibadet ederiz. Allah’a ibadet ederek rızasını kazanarak ahiret hayatında bize cennet müjdelenir. İyi insanların iyi şeylerle karşılaşacağı onlara cennetin kapılarının sonuna kadar açıl olacağıdır. Tabi ki insanların ibadet etmesi sadece bunla sınırlı olmayarak rızıklar vermesi, hayatı boyunca kapıları açarak başarıya ulaşmasıdır. En önemlisi sağlıklı olmamız dahi Allah’ın hikmetlerindendir. Allah istemezse yeryüzünde hiçbir şey olmayacağı gibi istediği takdirde onu engelleyecek hiçbir güç yoktur. Kainatın yaratıcısı mutlak güç sahibi olan Allah’a ibadet etmeli şükretmeliyiz.

Allah biz kullarına emirler buyurmuştur bunlara uymalı ve ibadetlerimizi yerine getirmeliyiz. İbadet etmek güzel davranışlardan biri olarak emredilir, kötü davranışlardan uzak durmalı hayırlara vesile olmalıyız. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e göre hayatımızı yaşamamız gerekir. Güzel yaşamak beraberinde güzellikler hayırlar getirir bize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir