Ne Mutlu Türküm Diyene Sözü İle İlgili Kompozisyon

Tarih kitapları ecdadımızın tarihte yaşadıklarını bir bir yazmaktadır. Türk medeniyetlerinin tarihte yaşadığı zorluklar, hayat yolculuklarına başlayarak nereden nereye geldiğini anlatmaktadır. Zaman içerisinde batıya doğu göç ederek Orta Asya’dan kopmuşlardır. Anavatanlarından ayrılan Türkler zaman içerisinde Anadolu toprakları üzerinde hakimiyet sağlamıştır. Türklüğümüz ve Türkiye’miz bize atalarımızdan kalan en değerli mirastır. Vatan topraklarını korumak, kendilerine vatan edindikleri bu toprakların güvenliğini sağlamak için çabalamışlardır. Anadolu toprakları 1000 yıl öncesinde atalarımız tarafından fethedildi.

Ne mutlu Türküm diyene! sözünün tarifi mümkün değildir. Atalarımız uzun yıllar boyunca bu topraklarda yaşamış yaşamlarına devam etmişlerdir. Bu topraklar üzerinde misafirperverlikleri gelişmiş, hoşgörülü ve alçakgönüllü bir millet olmuştur. Tarihe bir çok alanda katkıda bulunan bu topraklar günümüzde bizlerin vatanıdır. Ülkemize göç eden bir çok millet katkılarda bulunarak yol göstermiştir. Türk milletinin kahramanlık dolu geçmişi geleceğe kadar taşınmıştır.

Ne mutlu Türküm çünkü vatanımı seviyorum, özgürce yaşıyorum, refah içerisinde, ailemle birlikte, bağımsız, kimseye köle olmadan, barış içerisinde, bir çok millet özgürce yaşamına devam etmektedir. Türk olmak gurur duyulacak anlardan sadece biridir. Atatürk, geleceğin sahipleri olan çocuklara 23 Nisan’ı bayram olarak ilan etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.