Milli Mücadelenin Başarılı Olmasının Sebepleri

Milli mücadele dönemi ülkemizin kurtuluşu ve bağımsızlığına kazanması için verdiği çabaların sembolüdür. Türk milleti vatanın ve milletin çıkarlarını doğrultusunda hareket ederek değerlere ulaşmak için çabalar vermişlerdir. Türk milletinin azmi ve kararlılığı doğrultusunda verilen mücadele haklı sebeplere bağlı olarak vatan düşman işgalinden kurtuldu.

Kurtuluş savaşı dünya ülkelerine örnek olmuştur. Halkın ülkesi için verdiği mücadelenin en büyük temsilcisi oldu. Vatan uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen Türk halkı bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak ulusal egemenliğin Türk milletinde olduğunu kabul etmişlerdir. Ulusumuzun bugünkü güçlü haline ulaşmasında milli mücadelenin etkisi vardır.

Türk milletinin milli mücadele döneminde başarıya ulaşması; Türk milleti vatanını, namusunu ve atalarını düşünerek verdiği haklı mücadele olmuştur. Gösterdikleri fedakarlıklar sonucunda ailesi, çocukları ve geleceklerini koruma altına almışlardır. Azmi ve kararlıkları oldukça önemliydi, bunları kendisinde gören Türk milleti başarıya ulaşması kaçınılmaz olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.