Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Kompozisyon

Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Anlamı, Kusursuz Dost Arayan Dostsuz Kalır Ne Demek değerli atasözlerinden birisi olup kompozisyon halinde anlatılması ile ne için ifade edildiği öğrenilebilir.

Dostluklar kurulabilir önemli olan bunların nasıl olması istendiğidir. Çevremizde bir çok insan tanırız zamanla birlikte bunlar arkadaşlarımız ve dostlarımız olacaklardır. İnsanlar gelişimi ile birlikte çevresinde tanıdıkları kendisine daha çok yakınlaşacaktır. Dost seçerken mutlaka hataları da olacaktır dünya hayatında kimse dört dörtlük olmadığı gibi insanları hataları ile kabul etmeniz gerekecektir.

Gerçek bir dost arandığı zaman onun olumlu veya olumsuz haliyle kabul etmeniz gerekmektedir. İnsanları hataları ile yadırgamamalı veya dışlamamalısınız bu durumun en büyük zararı size olacaktır. Yaptığınız hatalar ile birlikte kendisini gösterir yapa yalnız kalırsınız hayatınız boyunca. Sizinde bir çok hatanız vardır en iyi dost size destek çıkan olacaktır.

Kusursuz insan olmadığı gibi dostta bulamazsanız insanlar hayatlarının belirli dönemlerinde harika görünebilir tabi bu da bir süreliğine olmaktadır. Arkadaşlıklara sahip olması kolaydır ama dostluk ayrı bir bağ olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir