Küresel Isınmanın Etkileri Kısaca

Küresel Isınmanın Dünyamıza Etkileri Nelerdir, Küresel Isınmanın Etkileri Nelerdir artık dünyanın ömrünün daha çok kısaltığını görebiliyoruz ormanların yok olması ile birlikte denge bozulmaya başladı.

Etkileri her geçen gün artış göstermektedir. Dünyanın buzul çağdan kurtularak suların çekilmesinin ardından yeni bir çağa geçiş yapacağımıza dahi bilim insanları uyarılarda bulunuyor. Atmosferin zarar görmesi sonucunda küresel ısınma artış sağlıyor. Artan küresel ısınma sonucunda atmosferin zarar görmesine neden olup zayıflamaktadır. Atmosferdeki sera gazlarının artması sonucunda iklim değişiklikleri sağlanarak çevresel sorunlara sebep olur.

Küresel ısınmanın artması ile birlikte buzulların erimesini tetiklemektedir. Eriyen buzullarla birlikte su seviyesi hiç olmadığı kadar yükseğe çıkıyor. Deniz seviyesinin altında kurulan yerleşim yerleri bu durumdan zarar görmektedir. Dünyayı sellerin basması her geçen gün deniz seviyesinin yükselmesi korkutuyor. Havalar artık daha sert geçecek kışta yazda. İklim değişikliği yüzünden tarımcılıkta büyük oranda etkilenmektedir.

Dünyamıza verdiği zararları azaltmak için hepimize burada sorumluluk düşmektedir. Yapacağımız çalışmalar ile birlikte küresel ısınmanın önüne geçebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir