Kumardan Kurtulma Yolları Nelerdir

Kumar her kötülüğün anası olarak gösteriliyor. Bir çok insan ister istemez başlayarak sonra kurtulmak için çaba vermektedir. Ailesini ve sosyal dengesini kaybeden kişiler kendi için teselli ararken kendilerini kumar masalarında bulurlar. Varını yoğunu kaybeden insanlar geri kazanmak için eline geçirdiği beş kuruşu dahi kumar masasında kaybetmektedir. Tecrübeleri doğrultusunda çalışmaları ileri boyutlara ulaşması suç işlemeye sebep olmaktadır. Kumardan kurtulmak istiyorsanız size vereceğimiz önerileri dikkate alarak sabırlı olmanızdır.

Düşüncelerinizi tamamen değiştirin. Kaybettiklerinizi bir kenara koyun gelecekte karşınıza çıkacak fırsatların sizi baştan sona değiştireceğini asla unutmayın. Kumar genelde küçük kayıpların telafi edilmesi ile başlar zamanla kayıpların çok daha ileri boyutlara ulaşmasına sebep olur.

Zararın neresinden dönersen kardır düşüncesini unutmayın. Kaybettiklerinizden dolayı kendinizi suçlamayın asıl bu noktada geri dönmezseniz kendinizi suçlayabilirsiniz. Dikkat ettiğiniz sürece daha doğru adımlar atabilirsiniz.

Hırs insanı kazandırmak ister. Kendinize sınır koymazsanız eğer kaybettiklerinizin haddi hesabı olmaz. Tüm parasınız bitene kadar devam ederseniz eğer ciddi sorunlar yaşarsınız. Sürekli kazanamayacak olmanız gerçek olduğunu unutmamalı. Oyunda kazanmak olduğu kadar kaybetmekte vardır.

Dinen haram olan kumardan uzaklaşmak için dua ediniz. Allah’a sığının camilerde namaz kılmaya gidin Cuma vaazlarını dinleyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir