Kreş Yardımı Kimlere Verilecek

Hükümetin yeni uygulaması çalışan ve kreş yardımına ihtiyacı olan kadınları ilgilendiriyor. Eşi vefat edenler göz önüne alınarak “aylık maaş” projesi kapsamı gerçekleştirilecek. Boşanmış, eşi vefat eden, çocuğuna yalnız bakmak zorunda kalan anneleri ilgilendiriyor. Devlet kreş katkısında bulunarak çocukların kreşe gitmesini sağlayacak. 2015 yılında hayata geçmesi beklenen proje kapsamında 0-4 yaşları aralığında olup 2 bin kişi yararlanması bekleniyor.

Yalnız olan annelerin devletten alacağı kreş yardımı ile çocuklarını kreşe gönderebilecekler. Çalışan anneler ve muhtaç olan kişilere yönelik, çocukların gelişimi için kreş yardımı verilmesi bekleniyor.

Kreş yardımı ile aileye ve çocuklara katkı sağlamak. Aileye yapılacak katkı sayesinde çocuklar kreş eğitimi alarak, gelişmeleri sağlanması bekleniyor. Uygulama dul kadınları ve ekonomik olarak durumu kötü olan kişileri kapsayacağı biliniyor. Aktif olarak çalışan ve çalışma hayatı olan, bebeği olması ile çalışma hayatından kopmaması adına kişilere verilecek yardım olmaktadır. Yalnız anneleri daha çok kapsayan kreş yardımında çocuklara destek sağlanacak. Kreş yardımı iki çocukla sınırlı olarak yardımda bulunulacak. Kreş yardımı alacak kişiler daha önceden e-okul üzerinden başvurularını yapmalılardır.

Şimdilik özel okullarda kreş yardımı aktifleştirilerek ilerleyen dönemlerde yaygınlaştırılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir