Kötü Alışkanlıklar Nasıl Başlar

Kötü alışkanlıklar bir çok etkene bağlı olarak ortaya çıkar. Sosyal kişiler olarak çevremizde devamlı etkileşim içerisinde oluruz. Yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinir birlikte zaman geçiririz. İşte tam burada edindiğimiz arkadaşlar bize ne kadar yakın gözükse de zarar verebilmektedir. Samimiyetlerine inandığımız insanlar bizi yanlış yönlendirebilir.

İnsanlar kendileri gibi iyi insanları sever onlardan hoşlanır. Zaman içerisinde yakınlaşma ileri boyutlara gelerek sevgi bağları gelişerek bir aile dahi olunabilir. Alışkanlıklar ve gözlem sonucunda yanımızdaki insanı kendimize örnek alırız. Kötü alışkanlıkları varsa eğer bizi de alıştırmaya başlar. Bir kerecikten ne olur diyerek tavsiye eder. Deneyerek bir şeyler alışkanlık yapma durumuna getirir. İnsanlar üzerinde psikolojik etkisi bulunur. Kendisini arkadaş ortamından dışlamamak adına dener ve aralarına katılır. En başta çevremizdeki insanlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Nasıl davrandıkları nasıl hareket ettikleri bizim için çok önemlidir. Davranış ve hareketlerine göre karar verebiliriz.

Kötü arkadaş çevresi kötü alışkanlıklara davetiye çıkartır. Bu süreçte insanlar birbirlerini daha yakından hissetmek isterler. Bundan dolayı birbirlerinin alışkanlıklarını tanır benimserler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.