Körebe Nasıl Oynanır

Oyunun adı gibi oyunda körebe olacaktır. Eğlenceli ve sevilen oyunlardan olup hareket kabiliyetinizi ve hislerinizi geliştirecektir. Eskiden ve günümüzde çocuklar tarafından sevilerek oynanan oyunlardan olmuştur.

Bir ebe seçilir, gözleri bağlanır ve görmeyecek şekilde el işareti yapılır kaç olduğu sorulur. Göremediği anlaşıldığı takdirde belirli bir alan belirlenir. Ebe burada kendi etrafında birkaç kez dönerek yönünü şaşırır. Oyun başlaması ile alanından dışına çıkmadan ebe olan onları tutmaya yakalamaya çalışır. Bunu yaparken diğer oyuncular ses çıkartabilir, ebenin arkasına dokunabilir çeşitli hareketler yapmalarına müsaade vardır. Birisini yakaladığı zaman o ebe olur bu sefer oyun tekrardan oynanmaktadır. Saha dışına çıkan olursa o ebe olur, gözü açılırsa ebenin tekrar yumar.

Eğlenceli olduğu gibi oynayan çocukların dikkat edip kazaları önlemeleri gerekir. Takılıp düşecekleri herhangi bir yer varsa bu engellerin ortadan kaldırılması gerekir. Önlendikleri zaman kazalarında önüne geçilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir