Konuşma ve Ortopedik Engellilerin Karşılaştığı Sorunların Çözümleri

Engellilerin Karşılaştığı Sorunların Çözümleri Nelerdir, Konuşma Ve Ortopedik Engellilerin Yaşadığı Toplumsal Sorunlar kişiden kişiye ve yaşadığı yere göre engellilerin yaşadığı sorunlar değişim gösterebilir.

Hepimiz doğuştan sağlıklı olamadığımız gibi hayatımızın ilerleyen zamanlarında yaşayacağımız sıkıntılardan dolayı konuşma veya ortopedik engellilerin arasında katılabiliriz. Onlar hayata alışmış durumda olabilir ama bizim alışmamış oldukça zor olacaktır.

Engellilerin Karşılaştığı Sorunların Çözümleri

Bozuk yaya kaldırımlarında tekerlikli sandalyelerin ilerlemesi oldukça zor olup büyük sıkıntıları beraberinde getiriyor. Bir noktadan başka bir noktaya gitmeleri haylice zor olacaktır.

Kaldırımlarda ve geçiş yerlerinde kurulan şehir mobilyaları bunlar banka, aydınlatma direkleri, posta, çöp kutusu geçişleri engellemektedir.

Toplu taşıma araçlarında engelli merdivenleri bulunmadığından dolayı geçişler zor olmaktadır. Yalnız başlarına bir noktadan başka bir noktaya gitmeleri neredeyse imkansız hal almaktadır.

Okunmayacak şekilde küçük harflerle yazılmış toplu taşıma isimleri

Durak tasarımlarının engellilere uygun bir şekilde tekrardan yapılması.

Üst ve alt geçitlerde engellerin geçiş yapabileceği yerler yapılması gereklidir. Asansörler bulunuyorsa bir noktadan diğer noktaya rahatlıkla ulaşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir