İyi Bir Komşunun Size Ne Gibi Katkıları Vardır

İyi bir komşu hayatımızın her alanında karşımıza çıkabilir. Komşularımız ile aramız iyi olduğunda evimizi, ailemizi onlara emanet edebiliriz. Komşuluk ilişkileri yaşadığımız yerde daha huzurlu yaşamamızı sağlar.

Dört duvar arasına hapsolmuş olsak dahi komşuluk ilişkilerini taze tutmalıyız. Gerçek komşular her zaman yanımızda olur. En kötü günümüzde destek olurlar. Büyüklerimiz yol gösterir, gerçeği öğrenmemize yardımcı olur. Bir şeye ihtiyacımız olduğunda komşumuzun kapısını çalarız. Hayır cevabı vermeyecek komşular bizi güvende ve huzurlu tutar. Sabah işe veya okula giderken komşularımızın güler yüzünü görürüz. Günaydın ve güzel sözleri komşularımızdan duyarız. Evde pişen yemeklerden bize ikram ederler. İyi günümüzde olduğu kadar kötü günümüzde de yanımızdadır. Evden çıkarken komşularımız ile güzel zaman geçiririz.

Toplum içinde huzurlu ve mutlu bir yaşam sürdürürüz. Komşularımız her zaman bizimle olurlar. Başımıza kötü bir olay geldiğinde ilk yardımımıza koşan insanlardır. Acil durumlarda komşularımızın desteğini her zaman görürüz. Atalarımız ev alma komşu al demiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.