İnternet Bağımlılığı ile İlgili Hikaye

Ayşe internet bağımlısı bir kızdır. Okuldan çıktığı zaman doğrudan bilgisayarın başına geçiyor. Sosyal medya onun evi olmuş gibiydi. Dışarı çıkmaz, bütün zamanını internet ortamında geçirirdi. Tanımadığı insanlarla konuşur diyalog kurardı. Gecesi gündüzü bilgisayar başında geçiyor, evde olmadığı zaman cep telefonu ile internete bağlanıyordu. Hayatı kendisine göre dört dörtlük oldukça memnun hali vardı. Çevresindekiler Ayşe’nin bu halini şaşkınlıkla karşılıyordu. Hayatı nasıl olacak, sonraki adımlarda nasıl devam edecek hiç bilmiyordu.

Ayşe geleceğini pek düşünmez, fakat geleceği varsa da o da internette olduğuna inanıyordu. Ayşe için hayat bambaşka hal almıştı. Yaşam biçimleri, hayatı, her şeyi farklıydı. Okuldan geldiğinde dersine çalışmaz, merak ettiğin bir şey varsa kütüphaneler yerine interneti tercih ederdi. İnternetin bir buluş olduğunu düşünerek hareket ediyordu. Geleceğin internet ağında olduğuna inanmaktaydı. Bir gelecek ancak internet gibi çağımızın en büyük buluşunda olabilirdi. Ayşe dışında diğer herkes internetin sınırlı kullanılmasın da hemfikirdi. Fakat anlamadıkları nokta internetin ne kadar faydalı olabileceğiydi.

Zamanını oyun oynayarak geçiriyordu. Oyun oynarken bir yandan dersine çalışmayı da ihmal etmiyordu. Dışarıdan görenler bilgisayar başında boş zaman geçirdiğini düşünüyordu. Eve geldiğin de hemen ödevine geçmiyordu fakat derslerini yapıyordu. İnternetin sonsuz bilgi kaynağı olduğunu hafızasına kazımıştı. Bilgisayarı ile mutluydu, ulaşabildiği kitleler onu mutlu ediyordu. Ayşe için bir gelecek olsa da sosyal hayatını ihmal etmemeli. Dışarı çıkmalı, sosyalleşmeli, insanlarla kaynaşmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir