İnsanlığa Nasıl Faydalı Oluruz

Dünyamızın var oluşundan bu güne kadar geçen süreci düşünecek olursak nereden nereye gelmişiz diyebiliyoruz. Geçirilen bu süreç zarfında Bilim, ilim, teknoloji alanlarında yapılan çalışmalar, bulunan her icat insanlığı bir adım daha ileri götürmüş ve günümüzde refah düzeyinin yüksek olduğu bir dünya yaratılmasına neden olmuştur. Ömürlerini insanlığa faydalı olmak için bu çalışmalarda geçirmiş, gelişime katkıda bulunan bilim insanlarını saygıyla anmadan geçemeyiz.

İnsanlığa ne kadar büyük faydaları olduğu zaman içerisinde daha da çok anlaşılmıştır. Yüzyıllardır yapılan bu çalışmaları saymakla bitiremiyeceğimiz için genel başlıklar altında bahsetmek istedim. Ateşin bulunması insanlığa yapılan en büyük iyilik değilmidir? Elektiriğin , telefonun icadı, suyun kaldırma gücü ile elde edebildiklerimizi saymadan geçmeyelim istedim. Matematik alanlarında yapılan çalışmalarla ince hesaplamalar sonucu teknoloji alanında kat edilen yolları da unutmamak gerekir.

Gerek bitkiler gerekse kimya alanındaki yapılan çalışmalarla ilaçları bulan ve hastalıktan kırılan dünyamızda insan ömrünün uzamasına katkı sağlayan insanların yaptıkları bu çalışmalar insanlığa birer armağan değilmidir.

İnsanlığa fayda sağlamak buluşlarla sınırlı değildir. Maddi ve manevi anlamda sağlanacak destekler de insanlık için çok önemlidir. Yapılan her olumlu işin büyük değerler taşıdığını unutmayıp ona göre hareket etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir