İlkbahar Mevsimi Ülkemizde Nasıl Geçer

İlkbaharın gelmesi ile güneş kuzey yarım küreye doğru dik gelmeye başlar. Havaların ısınmasının habercisi olduğu gibi çevremizde ağaçlar, bitkiler yaprak açarak kendilerini gösterirler. Sırası ile cemre düşer ve ardından havalar iyice ısınmaya başlar. Kışın soğuğundan tamamen uzaklaşmış ve korunmuş olacağız. Kendimizi çok daha iyi hissederiz etrafımız güllük gülistanlık olur.

Ülkemizin batısı ve güney kesimleri adeta yaz sıcaklarını yaşarmış gibi deniz sezonu açılır. Doğu bölgelerinde ise kış soğuklukları devam etmektedir. Mahsuller ekilir yada hasat yapılır. İlkbahar doğanın uyanışı olup canlılar kendilerini gösterir. Bitkiler büyür, tomurcuklanma olur ve filiz verirler. Ülkemiz adeta şenlik içinde olup hafiften sıcaklıkla geçer.

Havaların ısınması insanların hayatında bütünü ile değişiklik yaratır. Kış ayından kalma kalın elbiselerimizi kaldırarak daha hafif kapalı elbiselere doğru yöneliriz. Yemek alışkanlıklarımız değiştiği gibi kış boyunca evde kaldığımız zamanları dışarıya çıkarak değerlendirmeye çalışırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir