İçki Tüm Kötülüklerin Anasıdır Kompozisyon

İçki ve benzer zararlı maddeleri tüketmek kötülü çağrıştırır. İnsanların güzel yaşam sürdürebilmeleri için bu kötülüklerden kendilerini arındırmış olmaları gerekir. Nitekim insanlarda bu bağlılık arttıkça çok daha kötü sorunlara doğurur. Her şeyin bir sebebi kaynağı olduğu gibi kötülüğünde kaynağı içkidir.

İslam dininde binlerce yıldır haram kılınan içki müminlere yasaklanmıştır. Doğrudan doğruya insanları etkileyen, yapmak istemedikleri şeylere yöneltir. İnsanlar temel ihtiyaçlar doğrultusunda beslenme, barınma, korunma ihtiyacı duyar. Ancak, bunlara sahip olmak için çalışmalı sahip olduklarımızı doğru değerlendirmeliyiz. Elimizin altında olan şeyleri kötü amaçlı kullandığımız takdirde onlarda zarar getirir. Alkollü içeceklerin tüketilmesi dinen haramdır. İslam dininde alkollü içecekler yasaklanmış haram kılınmıştır. Alkol içen insanın yanından meleklerin kaybolmasına nedendir.

İçki içen biri kendisine verdiği zarar gibi çevresindekilere de verir. Kendisinin ve ailesinin rızkını kaybeder, yaşamı çok daha kötü halde olur. İçki bu anlamda her şeyin başı olmaktadır. Peygamber (s.a.v) içki tüketimini bu şekilde tasrih ve teşbis etmiştir.

İçkinin insanlara kaybettirdikleri:

Akıl
Sağlık
Aile
İş
Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir