Hayvanların Korunması Neden Önemlidir

Hayvanlarda insanlar gibi canlılardır. Canlıların nasıl yaşam hakları varsa hayvanlarında vardır. Hiçbir hayvana eziyet, işkence yapılması mazur görülemez. Hayvanlar binerce yıldır insanların medeniyete ulaşmasında yardımcı olmuşlardır. İnsanlar zorlandığı işleri hayvanlarla birlikte yapmışlardır. Hayvanlara bir yaşam borçluyuz.

Bugün hayvanların haklarını koruyabilmek için yasalar çıkartılmıştır. Dernekler kurularak gönüllü olarak hayvanların ihtiyaçları karşılanmıştır. Gelecek nesil doğanın parçası olan hayvanlarla birlikte yaşam sürdürebilmeleri için gereklidir. Hayvan dostlarımız ile güzel bir yaşama sahip olabilmek için korumalı ve sahip çıkmalıyız. İhtiyaçlarının karşılanması için hayvan barınaklarına destek olabilir, ziyaret ederek onlara sevgimizi verebiliriz. Hayvanların konuşacak dilleri yok fakat onlarda bizler gibi canlılar. Yaşamlarını sürdürebilmek için doğaya ihtiyaçları var, bugün doğanın tahrip edilmesi hayvanları evlerinden etmiştir. Hayvanları sevmeli ve sahip çıkmalıyız.

Hayvan sahiplenen kişiler sorumluluk sahibi olmalı. Sahiplendiğimiz hayvanların ihtiyaçlarını karşılamalıyız, hevesimizi aldıktan sonra hayvanları sokağa bırakmak hayvanlara yapılacak en büyük yanlışlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir