Hayal İle İlgili Kompozisyon Kısa

Gelecek ve umut vaat eden her şey hayallerle başlar. Yaşamamızın en büyük kaynağı hayallerimiz olmuştur. Bizler için amaç ve hedef yaratarak onun peşinden gitmek için mücadele vermemizi sağlar. Hayal ederek bunları belirler onların peşinden koşarak yaşamımıza devam ederiz. Hayalleri olmayan insanların gelecek kaygısı olmadığı gibi kaybedeceği değerlerde olmadığı söylenebilir. Gerçekleşecek olan hayaller yenilerini yaratırlar. Duyularımız görsel, işitsel ve hissederek algıladığımız her şey birer hedef haline getirilir.

Düşüncelerimiz ve hayallerimiz bize birer mesafe yaratarak onun peşinden gitmemizi sağlar. Bunları oluşturacak olan bizleriz kendi hayalimizde yarattığımız dünyayı kullanarak bir yerlere ulaşabiliriz. Yaşama daha sıkı bağlanmak için hayallerimize inanıp bunları gerçekleştirebileceğimizi bilmeliyiz. Hayallerimiz bize umut, yaşam, beklenti sağlar.

Hayal kurmak herkesin hakkı olup yaşamının en temel ihtiyacıdır. Hayalleri gerçekleştirmeye bir yerlerden başlamak gerektiğini düşünürüz bu da doğumumuz ile olur. Büyüyünce doktor, polis, hakim olmak istediğimiz gibidir hayaller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.