Günlük Hayatta Hangi Durumlarda Dua Edersiniz

Dua bizim içinde bulunduğumuz durumdan kurtardığı gibi içimizin refahlamasına neden olur. Dara düştüğümüzde, zorda kaldığımızda veya korktuğumuz zaman Allah’a sığınırız. İstek ve dileklerimizi dua ile iletiriz. Af dilemek ve günahlarımızın bağışlanması da aynı şekilde meydana gelir.

Günlük hayatta maddi ve manevi olarak sorunlarla karşılaşabiliriz. Kötü durumlardan kendimizi korumak ve çıkmak için dua ederiz. Aklımıza ilk gelen her şeye gücü yeten rabbimizden yardım istemek olur. Ellerimizi semaya açarak duygularımızı ve dileklerimizi Allah’a iletiriz. Dua ve yakarış huzur verdiği gibi manevi rahatlığa ulaşırız. Hayatımızın her alanında dua ederiz. Sahip olduğumuz zenginliğe dahi şükretmek için dua edebiliriz. Allah’a sığınmak, yalvarmak ve ondan af dilemek gerekir. Dinen yapılan yanlış davranışlar beraberinde sorunları getirebilir.

Güne başladığımızda, gün bittiğinde, başımıza gelen herhangi iyi ve kötü olaylarda dua ederiz. Olanlarda hayır aradığımız gibi sorunların düzeltilmesini isteriz. Hastalandığımız vakit dahi rabbimizden yardım istemek için ellerimizi açarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir