Girişimcilik Haftası İle İlgili Yazı

Mart ayının ilk haftalarında girimcilik haftası olarak kutlamalar yapılmaktadır. Girişimcilik insanların geleceğe doğru adımlarla sağlanır. Kişiler doğru adımlarla ilerleyerek kendi geleceklerine yatırım yapabilirler. Fırsatları kovalamalı, düşünceleri hayata geçirmeli, yenilik yapmalı, grupla çalışmalar yapması gerekmektedir.

Girişimcilik haftası ile insanlar yeni fikirlerini paylaşarak birbirlerine alan sağlıyor. İş birliği ile önemli yatırımlar yapılabileceğini göstermektedir. Yaşamlarda insanlara fırsatlar tanınması gerektiği gibi girişimcilik haftası da bunlardan birisidir. Olan değişimleri yakalamak için toplumda iyi bir yaşam sürmeye yönelik çalışmaların sürdürülmesi gerekli olmaktadır. Kişiler girişimcilik göstermeden önce risk, takım, çalışma doğrultusunda olur. Bunları değerlendirerek hesaplamalar sonucunda elde edilmektedir.

Ülkemizde ekonomik olarak insanların kalkınması gerektiği bir zamanda kazançlarını doğru yatırımlarla değerlendirebilirler. İşsizliğin sona ermesine yönelik girişimcilik, yenilikçilik insanlara ihtiyaç olmaktadır. Öğrencilerin girişimci ruhlarından faydalanmak adına destek verilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir