Facebook Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzün hızla gelişen sosyal ağlarından olan facebook hepimizin hayatında yer edindi. Kullanıcılar her ne kadar kendi emniyetlerini sağlasalar dahi istenmeyen sonuçlara sebep olabiliyor. Facebook kullanacak olan kişiler kendi güvenliğinden kendileri sorumlu olduğundan bilgilerini ulu orta paylaşmaması gerekmektedir.

Facebook kullanan kişiler başka sitelerden facebook hesabı ile giriş yapmamalıdır. İnternette sahtekarlık olacağından kişiler hür dikkat etmesi gerekmektedir. Mağdur olmamak adına kişiler aldığı bilgilere daha dikkatli olmalıdır. Paylaşımlarınızdan dolayı insanlar sizin resimlerinize, kişisel bilgilerinize, nerede olduğunu öğrenebilirler. İş ve özel hayatınızı etkileyen durumlardan olabilir. Paylaşılan bilgiler hassas olacağından dikkat edilmelidir. Gizlilik ayarlarınızı kendinize göre ayarlayarak tanımadığınız insanların sizi takip etmesini önleyebilirsiniz. Günümüzde insanlardan kötülük görmemek adına, gizli takipçi ve takıntılı insanların hedefi olmaktan korunabilirsiniz. İnsanlar dikkat etmediğinden dolayı onları gizliden yüzlerce kişi takip etmektedir.

Facebook hesabımızda kişisel bilgilerimizi tam olarak paylaşmamalıyız. Popüler olmasına rağmen kendi güvenliğimizi tehlikeye atmamız başımıza iş gelmesine neden olabilir. Sosyal ağları sadece arkadaşlarınız iel bağ kurmak için kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir