Ev Adresini Bilmenin Yararları

Ev adresini bilmenin oldukça önemlidir. Çocuklar anne-baba’dan sorumlu olduğundan dolayı kaybolması ve ihtiyacı olduğu zaman evini bulabilmesi için adres gerekli olmaktadır. Henüz çok küçük yaşlarda okula gittikleri gibi başlarına bir şey gelmeden önce birisinden yardım alarak evlerini bulabilirler. Henüz yaramazlık yaşında olan çocuklar birden ortadan kaybolabilirler, kendileri de kaybolduklarının farkında olmadıklarından adresleri bilmediğinden dolayı evi bulmakta zorlanırlar.

Genelde sokaklarda ve mahalle aralarında oynayan çocuklar için zorludur. Ev adresini bilmiyorsa korkmaya gerek olmamaktadır. Kaybolmaz ve kaybolsa dahi onu bulacak birisinin olduğunu bilir. Evinin adresini bilmek ne zaman nereden geleceğini anlamasına yardımcı olur. Polis yada güvenlik görevlisi bir abiden yardım isteyerek evinin adresi ile kapının önüne kadar getirilmesini dahi sağlayabilir. Çocukların kaybolmasını önlemektedir, vereceğiniz eğitim çocuğunuza tekrardan kavuşmanızı sağlayabilir.

Öğretmen için bir kağıt içine yazarak yanında taşımasını sağlayabilir yada ezberletebilirsiniz. Günümüzde çocukların yaptıkları oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir