Etekleri Zil Çalmak Deyiminin Hikayesi

Deyimler Türkçemize güzellik katarak dilimizi daha kuvvetli şekilde kullanmamızı sağlar. Deyimin ortaya çıkış hikayesine baktığımız zaman kendisi ile ne kadar uyuştuğunu görebilirsiniz. Etekleri zil çalmak birisi için kullanıldığı zaman kişinin mutluluğu ve olanlar gözümüzün önüne gelir. Mutluluk anlarını tarif etmek için kullanılan deyimdir.

Anlamı: Mutluluk ve sevinç yaşayan birisinin yaşadığı duyguları ifade edilmesi için etekleri zil çalmak deyimi kullanılır.

Etekleri Zil Çalmak Hikayesi
Zuhal lise son sınıfta başarılı bir öğrencidir. Üniversite hayatına başlangıç yapabilmesi için gireceği sınavlardan geçer not alması gerekiyordu. Hayali hep tıp okumak olduğundan dolayı başarısını yakalaması gerekliydi. Zuhal’ın geceleri ve gündüzleri hep okulda geçerek zamanlarını burada harcamışlardır. Uzun zaman sonra o büyük sınava girmiştir. O anın heyecanı ile nasıl geçtiğini soranlara verecek bir cevabı olmuyordu. Büyük sonuçlar internet üzerinden açılanacaktı. O gün geldiği zaman sorgulama yaparken birden bire puanının 460 olduğunu görerek tıp fakültesini kazandığını görünce etekleri zil çalıyordu. Mutluluktan ayakları yerden kesilip havalara uçuşuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir