Elektrik Teknisyeni Nasıl Giyinmelidir Neden

Elektrik teknisyenleri ve elektrikçiler bildiğiniz üzere elektrik ile uğraşan meslek sahibi kişilerdir. Yaptıkları iş tehlikeli olduğundan dolayı iş kazalarına yer verilmemelidir. Olası kazalar ölümle dahi sonuçlanabilir. Dalgınlık ve ani hareketler sonucunda elektrik akımına kapılarak sağlığından olabilirler. Bunun önlenmesi için elektrik ile uğraşan kişiler giyimine dikkat etmeleri gerekmekte.

Her mesleğin gereklilikleri olduğu gibi elektrikçilerinde kıyafet düzeni vardır. Kendilerini elektrik akımından koruyacak kıyafetler giymeleri gerekmektedir. Elektrik akımını plastik içeren giysiler iletmeyeceğinden dolayı kendilerini korunaklı hissederler. Lastik ayakkabı giymekte kendilerini çarpılmadan koruyacaktır. Giydikleri eldivenlerin plastik içerdiği takdirde güvenliklerini sağlamış olurlar. Elektrik akımını geçirmeyecek türden giysi, ayakkabı, kask taktıkları zaman yüksek gerilim hatlarında görevlerini yapabilirler. Diğer türlü akıma kapılarak zarar görebilirler.

İlk önce emniyet sonra iş yapılması gerekmektedir. Elektrik teknisyenleri ve elektrikçiler yaptıkları işlerde önceliklerini emniyetlerine vermeleri gerekiyor. Can güvenliklerini sağladıktan sonra iş yapmaları doğru olandır. Bu yüzden güvenlikli giysiler giymeleri tehlikelere karşı kendilerini korumaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir