Edison ve Newton’un Ortak Özellikleri

Edison Newton Özellikleri, Edison ve Newton Ortak Özellikleri Nelerdir tarih boyunca ikiside insanlık için büyük çalışmalarda bulunmuşlardır önemli bilim insanlardan olan iki şahsiyetin özellikleri birbirlerine çok benzer olmaktadır.

Tarihe isimlerini altın harflerle yazdıran iki bilim insanı Edison ve Newton yaptıkları buluşlar sayesinde geleceğimizi aydınlatmışlardır. Yapılan icatlar ile birlikte birisi iletişim alanında gelişim sağlarken diğeri ise ampul sayesinde yeni bir dönemin başlamasını sağladı. Dünya tarihinde en önemli buluşların insanı oldular ikisi de derslerinde başarılı değillerdi. Kendilerini geliştirdiler olmak istedikleri şey için mücadele ettiler. Bugünün okullarında 10 ders eğitim almadılar istedikleri kalbinden geçen bilim oldu o yönden fizik matematik kimya üzerinde çalıştılar. İnsanlığa faydalı olanları düşünerek planlarını tekrar ettiler.

Edison’un Özellikleri: Sabırlı, azimli, hayalci, üretken, farklı olmayı isteyen, öğrenime açık, meraklı, kararlı, planlı çalışma, zamanı iyi kullanma, vazgeçmemek, hedefleri belirlemek, tekrar tekrar denemek.

Newton: Şüpheci, eleştiriye açık, zamanı doğru kullanmak, planlı çalışmak, meraklı, sorgulayıcı, araştırmacı, kararlılık, sabırlı olmak, düşüncelere önem vermek, yaratıcı, hayal kuran.

Ortak Özellikleri
Gözlemciler
Şüpheci
Eleştiriye açıklar
Meraklı, Sabırlı, Kararlı ve Araştırmacı
Zamanı doğru şekilde kullanırlar
Planlı ve programlı çalışmalar yapmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir