Dünyadaki Müzik Türleri Nelerdir

Dünya Müzik Türleri, Dünyadaki Müzik Türleri Nedir Dünya üzerinde dinlenen bir çok müzik ve türleri bulunmaktadır. Müzik türleri ile birlikte kültürlerin gelişimi ve etkileşimler sağlanmıştır. Milletler arasında kaynaşmalar ve bunu temsil etmek için Eurovision yarışması düzenlenmiştir. Müziğin tanıtılması ve yaşanması için büyük önem taşımaktadır.

Rock Müzik
20. yüzyıl ile birlikte ortaya çıkıp kullanılan müzik aletleri elektro gitar, bas gitar, bateri ve yüksek sesli enstrümanlara yer verilmektedir. Belirli bir melodi çerçevesinde devam eden sestir.

Heavy Metal
Agresif ritimlere yer verilip gitarla birlikte çalınan müziklerden olmaktadır. Bateri ve gitarın bir araya gelmesi sonucunda gruplar halinde Hard Rock oluşturur.

Kelt Müziği
İskoç müziği olmaktadır geleneksel türden olduğundan dolayı yöre çağında dinlenirdi. Zamanla dünya çapına filmlerle birlikte yayılarak dinlenmeye başlanmıştır.

Blues
ABD yaşayan siyahiler tarafından halk müzikleri olarak ortaya çıkmıştır. Halk müziği olarak çalınması kısa zamanda yaygınlaşmasını sağladı.

Caz
İlk olarak New Orleans’ta dinlenmeye başlanmıştır. Doğaçlama teknikleri ile birlikte mavi notalar, senkop, swing, çoklu ritime önem verilir.

Klasik Müzik
Batı müziği ile ortaya çıktı kültür seviyesini bağdaştıran halk müziklerinden ayrılarak Avrupa kökenli temel müziktir.

Rap
Amerika’da güney ve kuzey kesimleri birbirleri ile sözlerin gücünü kullanarak başlamıştır. Hiphop kültüründe önemli bir yere sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir