Dünya Güneş ve Mevsim Kelimelerinin İçinde Geçtiği Bir Gazete Haberi

Gazete haberlerini inceleyeceğiz içersinde dünya, güneş ve mevsimlerin var olduğu haberlerimizi örnek olarak alalım. Gazete haberlerini inceleyerek doğamız ile ne tür haberler yapıldığını görelim.

Yaz aylarından eser kalmadı küresel ısınma ile birlikte mevsimler değişmeye başladı. Havaların soğuması çok erken zamanlardan olması bir çok meslek grubunu etkiler olmuştur. Tarımla uğraşanlar için ekim zamanları değişip hasat zamanı erkene alındı. Yetiştirilen ürünler artık mevsimden tam anlamıyla faydalanılamıyor. Dünyamızı korumak için biz bilinçli vatandaşlara düşen görevler ise şöyle:

Ozon tabakasının varlığı her zaman korunması gerekmektedir. Küresel ısınmaya karşı yapılacak korunmalar sayesinde parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünleri zarar veriyor. Kullandığımız fosil yakıtların kaliteli olanlarını tercih etmeliyiz. Ormanlar dünyamızın akciğerleri olduğunu düşünürsek havanın temizliğinde önemli görev üstleniyor. Atmosfere yayılan zararlı gazlardan dolayı güneşten gelen ışınlar dünyamıza daha dik açıda düşerek insanlara zarar veriyor. Atmosfer güneşten gelen ışınları süzerken bugün eskisi kadar iyi süzememektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir