Doktorluk Mesleğinin Zorlukları

Doktorluk mesleğine zorlu bir eğitimle ulaştığınız gibi mezun olduktan sonrada bir hayli zorluklarla karşılaşacaksınız. Hastanelerde ve sağlık ocaklarında görev alarak nöbet tutmanız gerekli olur. Doktorluk mesleğinizi yerine getirirken uykusuz kalacağınız geceler en iyi dostunuz olacaktır.

6 yıllık tıp alanında üniversite eğitimi gördükten sonra pratisyen hekim unvanını alacaksınız. Reçete yazma ve hastanelerde çalışma izinlerinizden sonra yapacağınız çalışmalar sonucunda doktorluk unvanına ulaşabilirsiniz. Eğitim hayatınız boyunca zorluklar size sıkıntılar getirecektir.

Mesleğin zorlukları hiç bitmiyor zor çalışma şartlarında olacaksınız. Hastanelerde belirli sürelerde nöbetiniz olup sabaha kadar bekleyebilirsiniz. Hasta yakınlarının hastanelerde veryansın ederek size verecekleri tepkilerde bir kısmıdır. Belli bir düzeniniz olmayacaktır gerektiğinde yatağınızdan kalkıp ameliyata yetişmeniz gerekebilir. Aile hekimi olduğunuzda binlerce kişinin sorumluluğunu alıp bunların takibini gerçekleştireceksiniz. Bir çok kişinin sorununa çözüm bulmanız istenir. Cumartesi günleri artık mesai yapmaya başlayacaksınız. Maaşınız yaşadığınız yere göre yetmeyerek az olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir