Doğruluk İle İlgili Kompozisyon

Doğruluk insanların aldığı eğitimin karşılığı olarak görülür. Kendisine saygılı olan insanın önem verdiği değerlerden birisi doğruluktur. İnsanlara yol göstererek bencil olmaktan kendilerini kurtararak söyleyecekleri tek bir şeyi ifade eder oda doğruluktur.

Toplum içinde insanlar çıkarları doğrultusunda doğru ve yanlışı ayırmakta haylice zorluk çekerler. Çıkarları olduğu konularda yanlışları söyleyerek kendilerine pay çıkarmaya çalışırlar. Doğru olarak adım adım ilerleyerek bazı olumsuzlukları engellemeleri mümkündür. Tarafsız olarak kendimizi gösterip doğruluğu en güzel şekilde ifade etmemiz mümkündür. Eğitim ve bilgili insanlar nasıl davranacağını her daim bilmektedir. Hayat insanlara doğruyu ve yanlışı ayırmayı öğretir, gerçeği görmek istemeyen gözler asla görmez. Bir yerlere ulaşmak için asla hile, yanlış ve kötülüklerden uzak durmanız gerekecektir. Bilindiği üzere “yalancının mumu yatsıya kadar yanar” sözünde olduğu gibi mutluluğunuz uzun sürmeyecektir.

Toplumda bir yerlere ulaşmak hiçte kolay olmayabiliyor. Yalanla göz boyamak sizi bir süre idare eder. Yürüdüğünüz yolda arkanızın temiz olmasını istiyorsanız doğruluktan asla uzaklaşmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir