Doğal Kaynaklarımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Doğal Kaynakları Nasıl Koruyabiliriz, Doğal Kaynakları Korumanın Yolları sahip olduklarımızın değerini bilirsek geleceğe yönelik daha çok hazırlıklı oluruz. Bugün sıkıntı yaşanmasa dahi bundan yıllar sonra kendisini göstermeye başlayacaktır.

Doğal kaynaklar sadece bize ait olmadığı gibi diğer canlılara ve gelecek nesillerinde hakkı bulunmaktadır. Bizden önce yaşayan büyüklerimiz bize nasıl temiz korunmuş şekilde bıraktılarsa bizde gelecek nesillere aktarmalıyız. Önemli görevlerimizden birisi olmaktadır.

Canlıların yaşamları boyunca kaynaklardan faydalanırlar birbirleri ile etkileşim içersinde devam ederler. Doğadan beslenme, barınma, temel ihtiyaçlarını her şeyi almaktayız. Doğal dünyanın zarar görmesi ile birlikte düzenin bozulmasına sebep olur. Çevresinde yaşayan canlıları etkilediği gibi türlerinin yok olmasına neden olmaktadır.

Bize Düşen Görevler
Çevremize sahip çıkarak kaynaklarımızın temiz tutmaktadır. Sahip olduğumuz kaynakları yaşamsal olarak bizim için büyük önem taşımaktadır. Suyumuza sahip çıkmalıyız tasarruflu kullanarak gelecek nesillere kalmasını sağlayabiliriz. Tükenen doğal kaynaklarımızı ne kadar tasarruflu kullanırsak o kadar bütçemize sahip çıkmış oluruz.

Ormanları korumalıyız yerlerine yapılan binalar engellenmelidir. Ormanlar düzenin sağlanması için büyük önem taşır. Kirlenen çevremizin temizlenmesine büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir