Dilin Milli Kültürün Oluşmasındaki Önemi Nedir

Dil kültürün oluşumunda en büyük etkiyi yaratır. Dil aynı zamanda milli kültür bakımından öneme sahiptir. Toplumları bir arada tutan ve anlaşmalarını sağlayan ortak noktaları dilleridir. Peki dil kültürlerin oluşmasında neden bu kadar önemlidir? İnsanlar iletişim kurarken en başlıca ihtiyaçları dilleri olmaktadır.

Dil, duygu ve düşüncelerimizin aktarılmasında önemlidir. İnsanlar bu şekilde iletişim kurarak birbirleri ile haberleşme sağlarlar. Etkili biçimde konuşmaları sahip oldukları kültürlerin gelecek nesillere aktarılmasına yardımcı olur. Dilin duygularımız doğrultusunda geniş kitlelere hitap edilmesinde rol oynar. Atatürk dilimizin önemini bu noktada belirterek insanların öğrenimini sağlamıştır. Bu yüzden kendi milletimizin dilinin önemini anlamamıza yardımcımızdır. Milletler kendi kültürlerini geleceğe taşıyarak ölümsüzleştirmeyi başarmıştır.

Ortak dilimiz olmasaydı farklı noktalarda yaşayan insanlar tam anlamıyla iletişim kuramazdı. Birbirlerini anlayamadıkları gibi sorunlarl karşı karşıya kalırlar. Aşamadıkları gibi birbirleri ile tekrar tekrar sorun yaşaması kaçınılmaz halde olabilirdi. Bunları düzenleyen ve kontrol altında tutan dilin doğru şekilde kullanımıdır. Kendi çocuklarımıza ve sonraki nesillere aktarılmasında ortak dilin kullanımı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir