Derslerimizi Zamanında Yapmamamız Başarımızı Nasıl Etkiler

Okulda eğitim aldığımızda bilgi sahibi oluruz. Bize hafta sonları ve bir konu üzerinde araştırma yaparak bilgi sahibi olmamız adına ödevler verilir. Bunların vakti zamanında yapılması oldukça önemlidir. Son dakika ve ana bırakılan derslerden dolayı başarımızda olumsuzluk yaratır. Acele davranmamız durumunda olumsuz şekilde etkileniriz. Derslerin yapılmasının amacı araştırma olup bunları yaparken yavaş şekilde anlayarak yapmamız önemlidir. Aldığımız dersin devamını ve bütününü kavramak adına dersler vakti zamanında yapılması gerekli görülür. İnsanlara sorumluluk aşılamak sayesinde görev alma kabiliyetlerinin geliştirilmesi düşünülebilir.

Derslerini zamanında yapan öğrenciler evde tekrar ederek akıllarında yer edinir. Eve geldiğimiz zaman her şeyi bir kenara bırakıp okulda veya 5 dakikada arkadaşlarımızdan yapmak oldukça yanlıştır. Sıcağı sıcağına yapılıp pekiştirmek unutmamızı zorlaştırarak kavramamızı kolaylaştırmaktadır.

Dersleri tekrar etmek öğrencilerin başarısı ile doğru orantılıdır. Okul hayatınız boyunca öğretmenler tekrarı belirterek çalışmaların yapılması gerektiğini öngörmüşlerdir. Dersleri yaparken kendimize doğru bir çalışma planı hazırlayarak kendimizi benimseyebiliriz. Her öğrenci dersine yoğunlaşarak çalışmalar yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir